עשר הדיברות לדיבור שוטף ונכון יותר של אנגלית

דיבור אנגלית דומה מאד לשריר, כאשר הולכים לחדר כושר ועובדים עליו באופן רצוף הוא גודל ונעשה חזק יותר, ככה בדיוק דיבור האנגלית שלנו, אנחנו יכולים לדעת את השפה בצורה הטובה ביותר אך בכל פעם שנפתח את פינו ונרצה לדבר את השפה המילים יבלעו לנו וגמגום ילווה כל מילה ומילה. במאמר זה נביא בפניכם 10 דרכים שונות שבעזרתן תוכלו לתרגל ולשפר את שפת האנגלית שלכם ואת הדיבור בפרט על ידי הגברת הביטחון ואוצר המילים שלכם.

10 טיפים לשיפור שפת האנגלית והדיבור בפרט
1. שיחת טלפון יזומה אחת לכמה ימים עם מורה אנגלית- בימים אלו קיימת דרך מעולה לשיפור אוצר המילים, רצף הדיבור ובעיקר שיפור הביטחון העצמי וזאת על ידי שיחת טלפון יזומה שתתבצע בזמנכם הפנוי עם מורה אנגלית מוסמך אשר יאתגר אתכם במהלך השיחה לרמה גבוה של מילים והגהה, בעזרת שיטה זו תמצאו עצמכם מהר מאד מדברים עם בטחון עצמי ועם אוצר מילים גדול ועשיר יותר, השיחה תהיה מחויבת על פי משך הזמן כאשר כל חברה המציעה שירותים אלו גובה מחיר אחר לפרק זמן.

2. פרטנר לשיחה- כמו שכבר ציינו קודם לכן חלק בלתי נפרד מדבור אנגלית שוטף קשור לביטחון העצמי שלכם ולתרגול של השפה (זאת כמובן מתוך השערה כי הידע שלכם בשפה גבוה ורק הדיבור לקוי), במקרה זה אין צורך לשלם כסף למדריך או כל שירות אחר, מצאו פרטנר אשר מוכן לשוחח אתכם למשך שעה עד שעתיים מספר פעמים בשבוע, ככה תשפרו את הביטחון ורצף הדיבור יהיה הבא בתור.
3. קריאה של מגזינים מיוחדים באנגלית- אם ברצונכם לשפר את הדיבור שלכם לרמה גבוה ותקינה יש צורך במאגר עמוק של אוצר מילים, הדרך הטובה ביותר שקיימת לשפר את אוצר המילים שלכם הוא על ידי קריאה, בימים אלו קיימים מספר מגזינים בשפת האנגלית המיועדים בדיוק למען מטרה זו, כל אחד מהמגזינים הללו עוסק בתחום שונה ככה שתוכלו למצוא מגזין על תחביב שאתם אוהבים ובכך יסייע לכם להתמיד בקריאה, מלבד זאת מגזינים אלו בנויים על פי רמה וככל שתתקדמו ברמה המגזין יכיל אוצר מילים גבוה ועמוק יותר.
4. מורה פרטי לפחות פעמיים לשבוע- זוהי כבר שיטה יקרה יותר אשר מתאימה בעיקר לאנשים שרמת הידע שלהם בסיסית ומטה, בצורה זו יהיה מי שילמד אתכם את האנגלית באופן אישי וילווה אתכם עד לשיפור משמעותי בדיבור, בקריאה ובכתיבה של השפה.
5. תוכנת מחשב המתרגלת ומלמדת אתכם אוצר מילים עשיר יותר- קיימים לא מעט אתרים שתמורת תשלום חודשי סמלי יאפשרו לכם גישה לתוכנה מיוחדת המאפשרת לכם להיחשף ולתרגל בטכניקה ייחודית אוצר מילים רחב אשר יסייע לדיבור שלכם להיות גבוה ונכון.
6. שעורי אנגלית בבית ספר לפי רמת הידע שלכם- לימודי אנגלית בכיתות על פי רמה וידע נפוצים מאד בכל רחבי הארץ, זוהי הדרך הטובה ביותר ללימוד אנגלית ובטח לשיפור הדיבור מכיוון כי מלבד כך שאתם לומדים אוצר מילים גדול יותר במהלך השיעורים אתם גם תשוחחו הרבה עם שאר התלמידים כך שנוסף על הלימוד יהיה גם תרגול.
7. קבוצת למידה- קבוצות למידה הן למעשה קבוצות הנוצרות בין אנשים שהמשותף לכולם הוא הרצון לתרגל את שפת הדיבור מבלי לשלם על כך, הקבוצות נוצרות בין חברים ושם תתרגלו ככל שתרצו את שפת האנגלית.
8. אפליקציה לטלפון- קיימות אין ספור אפליקציות לטלפון המציעות תרגול ולמידה של שפת האנגלית, בחלקן ניתן להקשיב למילים ולסגנונות דיבור יחד עם כיתוב ותרגילים.
9. קובץ השמעה וחזרה על המילים- קובצי השמעה הם למעשה דור ההמשך של הקלטות ללימוד אנגלית שפעם כיכבו, באמצעות שמע זה תוכלו ללמוד כיצד להגות מילים בצורה נכונה, להעשיר את אוצר המילים שלכם ועוד…
10. צ'אטים באנגלית- צ'אטים באנגלית עם תושבי חוץ היא דרך קשה אבל מאד אפקטיבית ומסקרנת, בצורה זו תוכלו ליצור חברויות ולשוחח על אין ספור נושאים באנגלית ותוך כדי לשפר את הכתיבה, את אוצר המילים ואת הביטחון שלכם מבלי לשים לב כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *