עשרת הדיברות לשינוי כיוון בקריירה

  1. החלטה – זהו השלב החשוב ביותר ואין לזלזל בו בכלל, קבלת החלטה על הצורך לשינוי מעקבת את רוב האנשים המעוניינים לבצע מהלך זה.
  2. קח חופשה – במקרים רבים קשה לקבל החלטות במהלך שטף החיים, על מנת לקבל החלטה בראש צלול רצוי מאוד לקחת חופשה קצרה כדי לשקול את כל האפשרויות.
  3. סמנו מטרות – על מנת לדעת את הדרך חשוב שתדעו לאן אתם רוצים ללכת. תשבו עם עצמכם ותשאלו שאלות רבות, הדבר יסייע לכם להבין טוב יותר מה היא שאיפתכם ומהם חלומותיכם.
  4. תמיכה מהאנשים הנכונים – על מנת לבצע שינוי בצורה הטובה ביותר חשוב להקיף את עצמך באנשים המסוגלים לתרום לך ולכוון אותך ליעד הנכון. אל תהסס לשאול שאלות מבעלי ניסיון, אנשים אלה במקרים רבים עשויים לקשר אותך למכרים בעלי יכולת לעזור.
  5. שימוש בכלי עזר – בעולם הטכנולוגי של היום ישנם כלי אינטרנטיים רבים המקלים מאוד על מחפשי העבודה, לדוגמא: פלטפורמות שונות להפצת קורות חיים, חברות כח אדם המתמחות בתחומים אותם אתה מחפש ועוד.
  6. כתיבה נכונה של קורות חיים – לרוב, מעסיקים יחפשו מועמד בעל ניסיון לתפקיד. אומנם בעת הסבת מקצוע אין בידכם ניסיון רב אך שילוב של איכותיות אישיות וידע בסיסי בתחום עשוי לקרוץ למעסיקים רבים המחפשים עובד מתחיל להכשרה מלאה.
  7. הרחבת השכלה – על מנת לבצע הסבה למקצוע אחר במקרים רבים תזדקק להכשרה מתאימה, משרד העבודה מציע קורסים רבים לעזרת הציבור המספקים להם כלים מתאימים לרכישת מקצוע חדש.
  8. הרגשה טובה – הרגשה טובה מבפנים מקרינה החוצה, תשקיע בעצמך, תעשה דברים הגורמים לך להרגיש טוב על מנת לתמוך בעצמך בעת השינוי בחיים.
  9. התכונן לראיון העבודה – שינה טובה בלילה שלפני כמו גם תזונה נכונה וקלה עשויים לעזור מאוד ביום הלחוץ של ראיון העבודה. התכונן טוב לראיון ולמד את החומר הקשור למשרה כמו גם את החברה אליה אתה מגיע לראיון, אל תתבייש להראות להם שחקרת עליהם זה יעשה רושם טוב.
  10. לאחר הראיון – חשוב לזכור שגם אם לא התקבלת בניסיון הראשון אין זה סוף העולם, הראיון יחשל אותך וילמד אותך לקראת מקום העבודה הבא. תלמד טוב יותר מה הם דרישות המעסיקים ותבצע התאמות.

שינוי אישי באמצע החיים איננה משימה פשוטה אך בהחלט אפשרית, בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *