עשר השיטות לפרסום אפקטיבי

עסק שלא משקיע בפרסום, פשוט לא יכול להתקיים, בעיקר בעידן התחרותי שבו אנחנו חיים. לא סתם השתמשנו במילה "השקעה". פרסום הוא השקעה לכל דבר, וכמו כל השקעה הוא יכול ליהיות רווחי או לא רווחי.

פרסום יכול ליהיות רווחי באופן ישיר או באופן עקיף.

פרסום הרווחי באופן ישיר, יביא לקוחות ישירות מהפרסום ובד"כ יכניס כסף מיידית.

פרסום הרווחי בצורה עקיפה, יהיה פרסום אשר יחזק את המותג. מותג חזק יותר יגדיל את כמות החשיפה, אנשים יעדיפו לקנות מכם, ויהיה מוכנים לשלם יותר.

ריכזנו בשבילכם 10 שיטות אפקטיביות לפרסום שכדאי לכם להשתמש בהם (כמובן בהתאם לסוג העסק שלכם):

1. כרטיסי ביקור – כל בעל עסק (או אפילו עובד), חייב שיהיו עליו תמיד כרטיסי ביקור. במידה ופגשתם אדם שהוא לקוח פוטנציאלי תנו לו את הכרטיס ביקור. הכרטיס בד"כ יישאר זמן רב בארנק או בתיק ויזכיר ללקוח את העסק באופן קבוע.

2. פליירים – פליירים הם אפיק פרסומי מאוד שנוי במחלוקת. ישנם רבים הטוענים שפליירים לא מועילים בכלל וישנם שטוענים שפליירים הם אפיק פרסומי אשר מניב תוצאות מעולות ביחס להשקעה.

הסיבה למצב זה, היא שפרסום בפליירים עובד רק כאשר הפליירים מחולקים באזור הנכון ולאוכלוסיה הנכונה. לפרסם פליירים לרופא שיניים סתם ככה באמצע תל אביב, לא יעבוד כמובן. אבל לפרסם פליירים למסיבה במכללה, יכול לעבוד מצויין.

3. פרסום בעזרת מתנות בכנסים ואירועים – בכנסים של חברות תמיד תוכלו להציע בחינם מתנות כמו מחזיקי מפתחות, עם לוגו החברה מוטבע עליהם, וכך ליצור פרסומת אשר מלווה את הלקוח הפוטנציאלי לכל מקום.

4. מתנות ללקוחות – כמו הקודם, גם לכל לקוח מומלץ לתת מתנה כלשהי עליה נמצא לוגו החברה. הלקוח גם יעריך את המתנה וגם אתם תיהנו מפרסום חוזר ללקוחות שלהם, ובכך תעלו את הסיכויים שאותו לקוח יחזור לקנות שוב.

5. שיווק ברשתות חברתיות – זהו אפיק פרסום חדש יחסית אשר צבר תאוצה רבה בשנים האחרונות כמובן בזכות עליית פייסבוק. אפיק פרסום זה מאפשר למנף את ההשקעה בעזרת אפקט הוויראליות שקיים בסוג פרסום זה.

כמובן שכדי ליצור ויראליות חייבים ליצור תוכן אשר ראוי לשיתוף.

6. הדפסת הלוגו על מוצרי לבוש – מומלץ להדפיס את לוגו החברה על חולצות וכובעים, ולחלק בתור מתנה ללקוחות ולעובדים, או ליצור חולצות אחידות עם לוגו החברה ולתת לעובדים ללבוש אותם בזמן העבודה.

7. פרסום בגוגל – אפיק פרסום אפקטיבי במיוחד כאשר הוא מבוצע ע"י מקדם אתרים מקצועי. ניתן להופיע בתוצאות החיפוש על ביטויים רלוונטיים לעסק שלכם וכך לקבל חשיפה ממוקדם במיוחד.

8. פרסום לקהל הרחב – זהו פרסום לא ממוקד אשר מגיע לכל מי שנחשף למקור הפרסום. אפיקי הפרסום הנכללים בסוג פרסום זה הם: טלוויזיה, רדיו, עיתון ושלטי חוצות.

פרסום זה אפקטיבי רק לחברות אשר רלוונטיות לרוב האוכלוסייה כגון – אוכל, בילויים, קניות, סדרות וסרטים, ועוד.

9. פרסום בעזרת קופונים – אפיק פרסום שעובד מצויין. בד"כ ההשקעה היא נמוכה עד אפסית לפרסום עצמו, ומחיר ההנחה בקופון, אפילו עם יביא לחוסר רווחיות באופן ישיר, יכול הועיל בטווח הארוך עם קנייה חוזרת של לקוחות וותיקים.

מתאים במיוחד לעצמאיים בעלי תקצי פרסום נמוך.

10. שיווק ישיר בטלפון – שיווק ישיר בטלפון נקרא גם "שיחה קרה". הכוונה היא להתקשר לאנשים שהם לקוחות פוטנציאלים ולנסות לשכנע אותם להפוך ללקוחות. בד"כ דרושים אנשים מכירות משופשפים כדי להפוך שיטה זו לרווחית.

בהצלחה בתהליך השיווק שלכם!

המאמר נכתב ע"י חברת קאובוי מוצרי פרסום – חברה מובילה לייבוא ושיווק מוצרי פרסום וקידום מכירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *