עשרת הכלים לשלוח לקוח לא רצוי לדרכו

עשרת הכלים לשלוח לקוח לא רצוי לדרכו:

נגיד שהלקוח כבר קנה ממני, ונגיד שאני כבר מכירה את המערכת יחסים שהוא רוצה. ומהניסיון שלי עם הלקוח הזה הוא, איך נגיד את זה יפה? נודניק. הוא שואב לי אנרגיה, הוא שואב לי את הזמן, הוא מפריע לי לעבוד והוא עולה לי על כל העצבים. הגיע הזמן להגיד מספיק ולהראות לו את הדלת.
איך עושים את זה?

א.      קובעים את החוקים – אתה בעל העסק ואתה זה שקובע מה יהיה בעסק שלך. במסגרת זאת נקבעות המטרות. הלקוחות הטובים, והלקוחות הפחות טובים. ברגע שההחלטה מה נכון לעסק שלך ומה נכון לך יהיה לך הרבה יותר קל לתקשר את הגבולות ואסטרטגיות פעולה.

ב.      מסדרים את סדרי העדיפויות – היום אני מקום ראשון אצלי. היכולת לתת היא רק כשאני בסדר. יש לי מלא לתת ולעזור ללקוחות שלי וזה מה שאני עושה, אבל, תמיד תמיד אני אדאג לעצמי קודם.

ג.       מותר להגיד לא – לימדו אותנו שזה לא מנומס לסרב. יש אנשים שיותר קל להם ויש כאלו שמרגישים שלהוציא את התשובה לא היא לחצוב מים בסלע. על מנת להיות מסוגל להגיד לא קבל את העובדה שמותר וזה בסדר להגיד לא: לא מתאים, לא יכול, לא רוצה וגם פשוט לא.

ד.      מפנימים את המחיר של הקשר עם הלקוח הזה – כלומר, לפני שהולכים לדבר איתו או שולחים לו מייל ששולח אותו לדרכו, מקבלים החלטה ברורה ומנומקת לגבי המחיר שהקשר איתו גובה ממני ולמה החלטתי שלא מתאים לי יותר.

ה.      מעלים את המחיר – אמליץ פי שתיים ממה שנהוג בשוק ומה שהוא שילם בעבר. הלקוח הנודניק, הרבה פעמים הוא גם לקוח שלא מעוניין לשלם לך את המחיר הרגיל וכבר מההתחלה המחיר שדרשת היה לו בעייתי. פצה את עצמך על תקופת העבודה הקשה איתו והודע לו על עליית מחירים  ללא מקום למשא ומתן. יכול להיות שבכך הוא יחליט פשוט לעזוב.

ו.        לתת אלטרנטיבות –לכל לקוח שלי יש אלטרנטיבות, הוא פנה אלי ומעדיף אותי ועדיין יש עוד אנשים שנותנים שירותים ומוצרים דומים. אם הלקוח פנה וניסה לקבוע איתי או ביקש ממני שירות ואני החלטתי שאני לא רוצה יותר. אני אפנה לקולגות ואדרבן את הלקוח לקנות את השירות אצלם. אסביר שאני כרגע עסוק, עמוס לא יכול.

ז.       לבחור מדיה – לכל בעל עסק יש דרכי התקשרות שונות עם הלקוחות, בימים אלו יש התפתחות של תקשורת במדיות חברתיות, מייל, הודעת SMS , אפילו פגישה, השמיים הם הגבול. לכל אחד יש את מדיה שהכי נוח לו להגיד בה את הלא שלו.

ח.      הפחתת הזמינות – אם בדרך כלל זמן מענה סביר למייל הוא יום-יומיים עבודה, דוחים את המענה ללקוח הזה לשבוע עבודה. אם אני עונה לטלפון או מענה עד ארבע שעות הפעם אדחה מענה ביומיים, או אפילו שלוש שעות אחרי הפעם השנייה שהלקוח יתקשר שוב.

ט.      סירוב מענה – גם הלקוח עם העור הכי עבה יבין בסופו של דבר שאם לא עניתי לו כבר שלושה חודשים על שום אמצעי והייתי נורא מנומס במפגש המקרי אז כנראה שפשוט פיטרתי אותו.

י.        פשוט להגיד – החלטתי שלא אוכל לתת לך שירות יותר הקשר ביננו לא מתאים לי. אמליץ לא להרחיב למה לא כי אז הלקוח עוד עשוי למכור את עצמו אליך ותמצא את עצמך במצב בו שוב הלקוח מנהל אותך ואת הקשר. לא מומלץ לשום בעל עסק.

למרות כל העצות לא מצליח לשלוט בקשרים עם הלקוחות? לא מצליח לנהל את מערכת היחסים ולקבוע את החוקים? רוני נוי – סדר לעסקים תשמח לעזור לך בתהליך ליווי אישי של ארגון העסק, ניהול העסק, הלקוחות, והזמנים. לקריאה נוספת ויצירת קשר:
http://www.bizorder4u.co.il/

רוני נוי – סדר לעסקים 052-2447153

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *