איך להימנע מאודישן גרוע – עשרה טיפים חשובים

החלום להצליח בעולם הבידור שייך לצעירים וצעירות רבים מאוד בישראל ובעולם כולו, כיום מגוון התחומים והתפקידים שניתן לשאוף להתקבל ולעבוד בהם הוא גדול מאוד אך גם התחרות גדולה מאוד. בעידן של תכניות ריאליטי שמכתירות כוכבי בידור חדשים בכל שנה יש לאותם צעירים וצעירות דרכים רבות להגיע להגשמת החלום – החל בדרך הישנה ועד ניצחון בתכנית ריאליטי כזו או אחרת. אך בפועל לא משנה באיזו דרך בוחרים, השלב של האודישן (מבחן הבד כפי שהוא קרוי בעברית) הוא בלתי נמנע וחשוב לדעת איך להימנע מאודישן גרוע. להתכונן כאילו שחייכם תלויים בכך

לרוב האודישן לא יגיע בהפתעה אלא תהיו מוכנים לכך, לכן כדי למנוע אודישן גרוע שוב להתכונן אליו ממש כאילו חייכם תלויים בכך – במיוחד עבור אלו שניגשים לאודישנים שבהם כמות גדולה מאוד של נבחנים כמו כוכב נולד 7 למשל. יש לבצע את הקטע הרלבנטי לאודישן זמן רב לפני המועד, להתאמן המון וכל הזמן לשפר את ההעמדה, המקצועיות, הספת היבטים אישיים וייחודיים וכן הלאה. רצוי לבצע את האודישן "על יבש" מול משפחה וחברים ולקבל תגובות וכמו כן בהחלט ניתן להיעזר באיש מקצוע בשביל "פינישים" אחרונים וליטוש מקצועי של השירה, הצגה או כל תחום רלבנטי אחר.אודישן

לישון טוב בלילה שלפני

כאשר אתם עייפים המוח שלכם מגיב פחות טוב, שוכחים דברים, הלחץ משפיע יותר והאפשרות שיהיה אודישן גרוע עולה משמעותית. אפילו אם מתרגשים חשוב לישון טוב בלילה שלפני, הן מבחינת אורך השינה שרצוי שיהיה לפחות 8 שעות והן מבחינת איכות השינה שצריכה להיות  עמוקה וטובה. אז רצוי לא לחגוג במועדון כל הלילה לפני אודישן.

לאכול בצורה מאוזנת ופשוטה

במיוחד עבור אודישנים של שירה או הצגה עם טקסטים קשים ומורכבים, חשוב ביון שלפני האודישן וביום עצמו לאכול כמו שצריך, התזונה צריכה להיות מאוזנת ופשוטה, דברים שהגוף מכיר ויודע לעכל בקלות. אכלו מזונות שיספקו לכן אנרגיה זמינה וטובה – להפחית בסוכר ופחמימות פשוטות ולהעדיף פירות ופחמימות מורכבות לצד חלבונים איכותיים. כמו כן, רצוי להוריד מזונות שפוגעים בקול כגון קפה וכדומה על מנת להימנע מתוצאה של אודישן גרוע ברגע האמת.

בחירה נבונה של הקטע לאודישן

על מנת להימנע מפארסה של אודישן גרוע רצוי לבחור את הקטע לאודישן בקפידה ובצורה נבונה. בצעו קטעים שאתם יודעים שמראים את כל הצדדים החזקים שלכם ושגם יהיו רלבנטיים למהות התפקיד שמחפשים. כמובן שזה אפשרי רק כאשר בחירת הקטע מושארת בידיכם. אם קטע אחד הוא לבחירה והקטע השני קבוע, בחרו את הקטע הכי טוב שלכם ותנו את הופעת חייכם בתקווה לא לפשל יותר מדי בקטע הקבוע.

הראו שליטה בפרטים

חשוב לציין את שם הקטע, שיר או מונולוג, שם הדמות אותה מגלמים ופרטים במשפט אחד לגבי העלילה עד לסצנה או אנקדוטה ייחודית על השיר.

הקפידו על הופעה פשוטה ואלגנטית

לא לנסות ליצור את האפקט בכך שבאים עם תלבושות פרועה או מוחצנת מדי, זה עשוי להראות על השקעת יתר ועשוי להסיח את הדעת ממהות האודישן. רצוי לבחור בגדים פשוטים, אלגנטיים ותואמים במידה מסוימת את מהות האודישן – הרשימו את הבוחנים בשירה או במשחק שלכם ולא בתלבושת המרהיבה או המוזרה שלכם.

צרו קשר עין

בכניסה לחדר צרו קשר עין עם הבוחנים והפגינו ביטחון עצמי גבוה לכל אורך האודישן על מנת למנוע אודישן גרוע. ביטחון זה עשוי לחפות על פגמים קלים מבחינה טכנית באודישן עצמו ולהראות לבוחנים כי יש לכם את מה שצריך כדי להצליח.

חימום לפני האודישן

גם עם שפע הכנות, שינה טובה ותזונה אנרגטית, חשוב לא לוותר על חימום טוב ומקצועי לפני ביצוע הקטע שלכם. אודישן גרוע יכול להתרחש פשוט כי הקול שלכם עוד לא התעורר בבוקר. ערכו תרגילים קוליים, מתיחות להמרצת הדם וכן הלאה.

לא להגזים

לא כדאי להגזים בהופעה רגשנית או מוחצנת מדי של התפקיד או השיר אותו מבצעים,זה יכול ליצור מיד אודישן גרוע כי הבוחנים יראו רק את זה ולא את מה שמאחורה. בצעו את הקטע בצורה המתאימה ביותר ואל תנו להיות תיאטרליים או דרמטיים מדי, זה מראה על חוסר מוכנות לתפקיד ואי הבנה של מהות הקטע.

להימנע מקטעים "לעוסים"

אל תבחרו קטע לביצוע שהוא כבר "לעוס" מכל כיוון, קיטשי או מאוס על כולם, זה מיד מסיח את הדעת וגורם לבוחנים לרצות שאותו אודישן גרוע יגמר כבר. אם כבר בוחרים קטע שכולם כבר ביצעו או שהוא ברור מאליו, הכניסו לתוכו פרשנות מפתיעה שתראה שאתם מוכשרים, יצירתיים ומקוריים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *