עשרת הדברים שחייבים לקחת לחדר לידה

תהליך ההריון כולו הוא מסע ארוך, מרתק ולעיתים קשה אשר נבנה אל עבר השיא שמגיע לאחר 9 חודשים בחדר הלידה. כל אישה עוברת את התהליך ואת הלידה בצורה שונה וכל אחת זקוקה לדברים פיזיים או רגשיים שונים, אך בכל זאת ישנם כמה דברים שכדאי להביא ללידה ולשהייה לאחריה במחלקת היולדות. ואכן רוב הנשים מכינות מראש תיק הכנה ללידה שרצוי שיהיה מוכן כבר החל מהשבוע ה-36 ורוב ההריוניות שואלות את עצמן מה להביא לחדר לידה.

ניירת

מבחינת מה צריך לקחת לדר לידה חשוב לא לשכוח את הניירת הרשמית והמהותית לתהליך. בעיקר מדובר על כרטיס מעקב ההריון שלך המפרט בדיקות שונות לאורך 9 החודשים האחרונים. מעבר לכך אם קיים תיעוד רפואי של בדיקות ובעיות שונות שעלו לאורך ההריון יש להביא גם מסמכים אלו. כמו כן, ודאו שיש לשני בני הזוג תעודות זהות ההכרחיות לצורך שחרור האם והתינוק מבית החולים.

ביגוד

הבגדים לחדר הלידה חייבים להיות מן הסתם נוחים ורפויים, רצוי להביא חלוק נוח או בגדים שניתן להוריד בקלות. אפשר להביט מגבת פנים קטנה ונעימה מהבית. בהחלט אפשר להבא גרביים נוחות ולא לוחצות כי בחדרי לידה קר באופן תמידי.

מוצרי היגיינה אישית

חשוב להביא כמה תחתוני רשת חד פעמיים וגדולים ופדים היגייניים גדולים, גם ללידה עצמה ניתן להשתמש בהם ובהחלט לימים שלאחריה בגלל דימומים והפרשות שונות. מעבר לכך כמובן שמבחינת מה להביא לחדר לידה חשוב לזכור מברשת ומשחת שיניים, סבון ומוצרי קוסמטיקה חיוניים, משחה לשפתיים יבשות היא בהחלט רעיון טוב.

אמצעי תיעוד

הלידה היא תהליך מופלא שמהווה את השיא של כל ההריון, לכן חשוב לתעד את האירוע בהתאם ליכולות הטכניות והרפואיות וכמובן שלפי הרצון של בני הזוג. את הצילום עצמו הבעל יבצע. יש לזכור לשים בתיק הכנה ללידה מצלמת וידאו או סטילס עם סוללות ואמצעי תיעוד רלבנטיים נוספים (קלטות, כרטיסי זיכרון).

עשרת הדברים שחייבים לקחת לחדר לידה

אוכל

חלק חשוב במה לקחת לחדר לידה הוא אוכל, מדובר על תהליך שעשוי להיות ארוך ובכל מקרה הוא מאמץ גופני קשה. אפשר להצטייד בפירות יבשים, אגוזים, חטיפי אנרגיה, שוקולד ושאר מאכלים קטנים שיעניקו אנרגיה או תחושה טובה ליולדת. כמובן בשאיפה שלא תקבלי הוראות להיות בצום מטעמי חשש לניתוח קיסרי.

שתייה

ריבוי נוזלים הוא חשוב כי הגוף מתאמץ ובקלות אפשר לשכוח לשתות. מעבר לשתייה מים אפשר לשים בתיק הכנה ללידה שמכינים בתהליך של מה להביא לחדר לידה מיץ כגון מיץ ענבים לבנים, משקאות איזוטוניים, מיצים טבעיים וכדומה

שמנים

אמנם לא כל אישה משתמש באלו וחושבת עליהם בתהליך של מה להביא לחדר לידה אבל שמנים למיניהם יכולים לסייע רבות לתהליך. שמן שקדים באריזה סגורה הוא רעיון טוב לעיסוי הפרינאום ואזור יציאת התינוק.

תכנית לידה

מבחינת מה לקחת לחדר לידה נשים רבות מכינות מראש תכנית לידה דקדקנית, חשוב לומר כי לא מומלץ להיצמד לתכנית באדיקות דתית, דברים משתנים ויכולים להשתבש ויש להגיב בהתאם מבחינה אישית או רפואית. אך בכל זאת חשוב להביא תכנית לידה כך שאת תהיי מפוקסת על רצונותייך והצוות הרפואי יידע מה שאיפותייך העקרוניות.

עזרים ללידה

כדור פיזיו להקלה על צירים (משאבה), כדור טניס ללחיצות בצירים, רסקיו, תרופות הומואופטיות, מוסיקה וכדומה.

היגיינה כללית

רצוי להביא כפכפים למקלחת, אסלניות (כיסוי לאסלת השירותים), מגבונים לחים וכדומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *