ארכיון הקטגוריה: Uncategorized

10 טיפים לבחירת מנעולן הרכב המקצועי ביותר

1.מתחילים בהמלצות

כדי לבחור מנעולן רכב מקצועי, צריך להתחיל בליקוט המלצות. מאחר ומדובר על הביטחון שלכם ועל בטיחות הרכב, לא בטוח שמדובר על איש מקצוע שניתן להקל ראש בבחירה שלו. אם יש לכם מכרים שכבר הסתייעו בשירות דומה, נסו לבקש מהם המלצות לגבי מנעולן רכב איכותי ומנוסה.

להמשיך לקרוא

עשרת הדיברות בהקמת עסק

גם אני, מחבר מאמר זה, התחלתי בתהליך הקמת עסק – הייתי בן 19 בלבד והרגשתי שכל העולם סובב סביבי. חסכתי כסף, רכשתי 2 קיוסקים שדווקא פעלו לא רע וראיתי הכנסות יפות מהם בשביל ילד בן 19, עם זאת בטחון העצמי שלי היה בשמיים, סירבתי להקשיב לעצות של אנשים אחרים שחלקן היו טובות וחלקן פחות, אך אני בחרתי לסנן את כולן באופן גורף כי מבחינתי, אני ידעתי לעשות את הכל בצורה הטובה ביותר – לקריאה מורחבת על הקמת עסק חדש

כך עברה שנה וחצי, בה הייתי מבזבז את כל הכסף שהרווחתי במועדונים, יציאות, קניית רכב ועוד. עד ש…הפסדתי את כל הכסף ולצערי, נשארתי בחובות. עם כל הצער שבדבר, אני מאוד שמח שזה קרה – אולי הפסדתי כסף, אך ניסיון זה לימד אותי המון וכעת, לאחר 15 שנה, אני מוכן לחלוק אתכם את 10 הדיברות שלמדתי במהלך כל חיי כעצמאי.
להמשיך לקרוא

10 סיטואציות בהן אתם עלולים להיות זכאים להחזרי מס

1. אימהות חד הוריות במקרים רבים זכאיות להחזרי מס ואינן נהנות מזכאות זו רק מאחר ואינן יודעות כי מגיע להן. אם גם את תחת הקטגוריה של אם חד הורית, ההמלצה היא בהחלט לבצע בדיקת זכאות מהירה.

2. למשלמי דמי מזונות ובנוסף גם אם המשלם התחתן בפעם נוספת – הזכאות משתנה ומתבססת על נתונים שונים כגון: האם ההורים חיים בנפרד, האם כלכלת הילדים מתחלקת ביניהם וכן פרמטרים נוספים. עד היום תשלום המזונות הסתכמו רק בהוצאות, אולי מגיע לכם הכנסות מנגד.

3. להורים לילדי בעלי נכויות וליקויים לפי התנאים הנקבעים על פי חוק לזכאות זאת. בהחלט מגיע להורים אשר חווים הקרבה כה גדולה לקבל סיוע ככל הניתן בעבור ילדיהם היקרים.

4. לבעלי נכויות לפי התנאים הנקבעים על פי חוק לזכאות זאת יכולים לקבל עד לפטור ממס הכנסה, הזכאות משתנה על בסיס אחוז הנחות שהוגדרה כך שלמעשה כל מקרה לגופו.

5. עבור ציבור הפנסיונרים ייתכן שיגיעו להם החזרי מס הכנסה הממשלה חקקה הקלות בנושאי מס במטרה להקל על קהל הקשישים במדינת ישראל.

6. החזרי מס עשויים להגיע לחיילים משוחררים או ליוצאי השירות הלאומי לפי תקופתי מילוי שירותם.

7. החזרי מס לנשים בחופשת לידה – הינו מקרה די נפוץ לזכאות להחזר מס מאחר ולאחר לידה ישנו פער גדול בין ההכנסה בשוק העבודה לבין מה שביטוח הלאומי משלם.

8. מספר משרות באופן מקביל הינו מצב יש לנשכר הכנסה ממספר מקורות ובלא מעט מקרים לא מתבצע ניקוי מס וייתכן כי לנשכר מגיע החזר מס. בהחלט שווה בדיקה.

9. ילדים עם ליקוי למידה גם כן זכאים בחלק מהמקרים לקבל החזר מס מאחר ונדרש מהם להירשם למוסדרות חינוך מיוחדים הכרוכים בהוצאות גדולות יותר ביחס למוסדות הרגילים.

10. הפסדים בבורסה זו גם הזדמנות ליהנות מהחזרי מס אל אף שזה נשמע מוזר, במידה והפסדתם תוך השקעה בניירות ערך בהחלט כדאי שתבצעו בדיקת זכאות מהירה במטרה לבדוק האם גם לכם מגיע החזר כספי שיצמצם מעט את ההפסד.

איך לנהל שיחת היכרות מוצלחת בטלפון

שיחת טלפון מוצלחת היא שיחה בה לא תשימו לב לזמן החולף, תמקדו את כל תשומת הלב שלכם בשיחה, תקשיבו לצד השני, תכירו ותאפשרו להכיר אתכם, תצחקו, תתרגשו ובעיקר, תתחילו להתקדם אל השלב הבא בהיכרות, תתקדמו לעבר פגישה ראשונה. אין זה משנה האם מדובר בהיכרות במתכונת של שידוכים לדתיים או בשיחה בעקבות אתר הכרויות לדתיים לאומיים, שיחת הטלפון היא צעד חשוב להתחלת הקשר.

מתי כדאי לנהל את השיחה?

עליכם לבחור מועד לשיחה בו תוכלו שניכם לשוחח בצורה חופשית ופרטית. הרבה יותר נעים לשוחח ולהכיר באופן ראשוני כאשר אתם נינוחים ורגועים. פנו את הזמן הדרוש לשיחת ההיכרות, שיחה על רגל אחת אינה מכבדת את הסיטואציה.

מה חשוב להכין?

לקראת השיחה כדאי לחשוב מה תרצו לספר על עצמכם, מה חשוב לכם לשאול, איזו תדמית תרצו לבנות לעצמכם. בהתאם לפרטים הללו תובילו את השיחה, תשאלו שאלות ותענו לשאלות של הצד השני. תוכלו למקד את השיחה בנושאים קלילים מצחיקים, בדיון ערכי, בשיחה על מכרים משותפים או חוויות משותפות מהעבר וכן הלאה.

מה עושים כשהשיחה לא מוצלחת?

אם יש לכם תחושה כי הצד השני משועמם כדאי לעצור לרגע, לנשום נשימה עמוקה ולנסות להחליף את נושא השיחה. כדאי לשים לב האם אתם הדומיננטיים בשיחה, זה הזמן לשאול את עצמכם האם אפשרתם לצד השני להשתתף בשיחה באופן פעיל ולדבר גם כן. ייתכן כי מבלי לשים לב השיחה התמקדה רק בכם. ההמלצה שלנו, נסו לשפר את השיחה בזמן אמת, כדאי לסיים את השיחה עם טעם של עוד באווירה חיובית.

איך לסיים את השיחה?

במהלך השיחה הצלחתם לבחון באופן ראשוני והתחלתי מאוד את הכימיה ביניכם ואת האפשרות להמשכיות הקשר. את השיחה תסיימו כאשר אתם קובעים מול הצד השני את המשכיות הקשר. זה השלב לסכם את הדברים ולומר האם תרצו לשוחח שוב טלפונית, האם תרצו לקבוע פגישה, האם לא תרצו להמשיך את ההיכרות אל השלב הבא. ההמלצה שלנו, אם אנכם בטוחים האם ישנה התאמה כדאי בכל זאת לקיים שיחה נוספת ואף להיפגש, ייתכן כי השיחה הראשונית לוותה בהתרגשות, תנו לעצמכם ולצד השני הזדמנות נוספת.

עשר הדברות של קוסם אדלרייני ליום הולדת

עשר הדברות של קוסם אדלרייני ליום הולדת (שפועל על פי הגישה החינוכית של מכון אדלר)

  1. לא תעליב ילד או תצחק על חשבונו – זה כולל לא לשים חיתול על הראש של הילד או פומפה ולא להכריח ילד ללבוש משהו בניגוד לרצונו. במקום – הקוסם האדלרייני יעדיף לשים על עצמו על הראש את הפומפה או החיתול. ככה הילדים יחווה העצמה כפולה – גם יצחקו וגם ירגישו שהם גדולים כי הם הבינו שמשהו לא בסדר עם המבוגר הזה.
  2. לא תשכח שם של ילד לשווא – הגישה האדלריינית גורסת שילדים ובני אדם הם יצורים חברתיים שמחפשים הערכה חברתית, יחוד ושייכות. אחד מהדברים שהכי מייחדים אדם זה שמו. הקוסם האדלרייני טורח לזכור את שמות הילדים (לפחות חצי מהם על מנת לשדר לשאר כאילו גם את שמם זוכרים).
  3. לא תאפשר לילד יום הולדת לאכול ממתקים לפני יום ההולדת – החוויה של יום הולדת היא מרגשת מאוד. זה היום החשוב ביותר בשנה. ילד שמתפתה לאכול ממתקים בורח מההזדמנות לשאול שאלות, לעזור במשימות ולהרגיש תחושת ערך אקטיבי. לכן, קוסם אדלרייני דואג לתאם עם ההורים שלא יהיה לילד פיתויים קולינריים שעה וחצי לפני מועד המסיבה. להמשיך לקרוא

כיצד להישמר מפגיעת חומרי ניקוי מסוכנים?

כיצד להישמר מפגיעת חומרי ניקוי מסוכנים? מומחי מכון התקנים הישראלי בטיפים מיוחדים

  1. יש להקפיד לקרוא את הוראות השימוש ולשים לב לסימון המוצר הכולל את הסיכונים ואזהרות הבטיחות. יש לפעול בהתאם להוראות הספציפיות לכל מוצר.
  2. אין לערבב חומרי ניקוי! בחלק מהמקרים עלולה להתרחש תגובה כימית אשר  יכולה  לגרום להיווצרות חומר חדש רעיל ומסוכן מאוד. להמשיך לקרוא