ארכיון מחבר: דנה לאופרד

עשרת הדברות לרוכשים רכב

רוב האנשים מעוניינים בשלב זה או אחר של החיים שלהם לרכוש רכב חדש או משומש, אך הם אינם יודעים מהם הכללים החשובים ביותר אותם יש לבדוק טרם הרכישה.

רכישת רכב- כל הדברים החשובים

  1. החלטות- תמיד נדרש לקבל החלטות טרם תחילת תהליך החיפוש של הרכב. יש להחליט מהו התקציב הריאלי לרכישת רכב ואם מעוניינים לקנות רכב חדש או משומש. להמשיך לקרוא

הדיברות לבחירת דיור מוגן

דיור מוגן השוואת מחירים

אחת ההתלבטויות הקשות שיש לעמוד מולן היא המעבר לדיור מוגן עבור בני גיל הזהב. לעיתים אין ברירה והבדידות מעיקה ושוחקת, לכן דיור מוגן הוא פיתרון מאוד חיובי, שיכול לעזור לאדם בודד לחזור שוב לחיים ולראות בחייו מזל גדול. כאשר מחליטים לעבור לדיור מוגן יש מבחר גדול של אופציות בישראל ונראה כי בשנים האחרונות האופציות גדלות, מאחר שעם השנים תוחלת החיים מתארכת בעקבות הטכנולוגיה והקדמה. בכדי לבחור את המיקום של הדיור המוגן, יש גם לבחון דיור מוגן השוואת מחירים. אין ספק כי המחיר הוא מדד מאוד משמעותי לבחירה, מאחר שישנם מבוגרים שלא נותרו עם מספיק הכנסות שיאפשר להם לבחור בדיור מוגן יוקרתי.

דיור ואמצעים רבים

דיור מוגן לא מקנה רק מקום מגורים, אלא מכיל בתוכו מגוון פעילויות, שירותי בריאות, סיוע אישי, בריכת שחיה, חדר כושר, תרבות וחברה וכן הלאה. המחיר הגלום בתוך תשלום הדירה מספק שירותים רבים, שמאפשרים לאותו דייר ליהנות מחוויות שונות במהלך השהות שלו בדירה. דיור מוגן השוואת מחירים בין מספר אופציות תוכל להקל על ההתלבטות ולאפשר לדייר יחד עם ילדיו, להחליט מהו המקום שהם יכולים להרשות לעצמם.

השוואת מחירים

להלן דיור מוגן השוואת מחירים בין מספר פרויקטים לפי "גלובס" לפני מספר שנים: ב"מגדלי הים התיכון" טווח המחירים נע בין 90 אלף דולר לבין 450 אלף דולר, כאשר דמי האחזקה נעים בין  3,600 שקלים לבין 10,700 שקלים, תלוי בדירה ובמיקום. מגדלי הים התיכון ניתן למצוא בבת ים, כפר סבא, נורדיה וסביון. ב"אחוזת בית" הנמצאת סמוך לפארק רעננה יש לשלם דמי פיקדון שנעים בין 240 אלף שקל לבין 790 אלף שקלים תלוי בכמות החדרים. בנוסף, יש להוסיף שחיקה של 3% . תשלום חודשי קבוע הכולל אחזקה, יעלה לכם בין 6,500 שקלים לבין 15,000 שקלים. ב"פרוטיאה בכפר" שבמושב בני דרור בשרון תצטרכו לשלם פיקדון שנע בין 160,000 דולר לבין 320,000 דולר. בנוסף שחיקה של 3.5% ודמי אחזקה חודשיים שנעים בין 5,000 שקלים לבין 8,000 שקלים. אין ספק כי מדובר בסכומי כסף גבוהים, אך בהחלט משתלמים לאור האמצעים המוצעים לדיירים והשירותים שמאפשרים להם לחיות אורח חיים יוקרתי ומהנה.

הדיברות למשכנתאות

בשנים האחרונות הרחיבו הבנקים למשכנתאות את מגוון המסלולים בהם ניתן לנטול משכנתאות, ובכלל זה גם את סוגי הריביות השונות. עם זאת, עדיין ניתן לחלק את הריביות השונות לכמה קבוצות עיקריות בעלות מאפיינים דומים :

ריבית משתנה

זוהי ריבית המשתנה לפי עוגן מסוים אותו קובע הבנק. העוגן חייב להיות אובייקטיבי וכזה שיהיה ניתן לחזות באמצעותו את הריבית העתידית בהתאם לריבית הראשונית בה נלקחה המשכנתא. דוגמה לעוגן שכזה היא אג"ח מדינה מסוג גליל או עלות גיוס האשראי של הבנק (עוגן גיוסים). לאחרונה נוספו למבחר המסלולים של הריבית המשתנה גם מסלולי ריבית משתנה כל 5 או 10 שנים. היתרון העיקרי של ריבית משכנתא משתנה זה הוא שניתן למחזר את המשכנתא בנקודות השינוי מבלי לשלם עמלות גבוהות.

ריבית קבועה

זהו מסלול בו הריבית נקבעת לפי הריבית הממוצעת במשק בתחילת חיי ההלוואה והציפיות לריביות עתידיות,  ולאחר מכן אינה משתנה. לעומת זאת, הקרן עצמה עשויה להיות צמודה למדד המחירים לצרכן, ואז הריבית אותה הבנק נותן תהיה גבוהה יותר מאשר במסלול הלא צמוד.

ריבית משכנתא קבועה אמנם נותנת ללווה שקט נפשי ורמת הסיכון במסלול הלא צמוד היא נמוכה, אך תהליך מחזור המשכנתא עשוי להיות יקר דווקא כאשר נוצר הפרש ריביות משמעותי. בנוסף לכך, לפי הוראות בנק ישראל, סך החלק הקבוע במשכנתאות חדשות חייב להיות כ – 66% אחוז.

ריבית פריים

מסלול ריבית הפריים דומה למסלול הריבית המשתנה, אך הוא נקבע ישירות לפי מרווח מסוים מריבית בנק ישראל. במסלול זה ניתן למחזר את המשכנתא ללא עמלות יציאה והקרן עצמה אינה צמודה למדד המחירים לצרכן. עם זאת, ריבית בנק ישראל עשויה לעלות במהירות ולכן לגרום לזינוק בגובה ההחזר החודשי.

מסלולי מט"ח

אלו הם מסלולים בהם הריבית נקבעת לפי מטבע חוץ, דולר, אירו או ין יפני כאשר הן הקרן והן הריבית צמודים לשער החליפין. זהו מסלול שיכול להיות אפקטיבי במשכנתא המורכבת ממספר מסלולים, אך במינונים גבוהים הוא עשוי להיות מסוכן מכיוון ששערי חליפין חשופים לתנודות חדות.

 

10 הדיברות לתכנון טיול מאורגן בחו"ל

מתכננים טיול קבוצת? יש כמה צעדים שכדאי לנקוט בהם כאשר מתכננים לצאת לטיול מאורגן בחו"ל, במיוחד אם אתם חברים או בני משפחה שמתארגנים יחד לטיול. להמשיך לקרוא

10 הדיברות לכתיבת קורות חיים מוצלחים

בזמנים שכאלה, כשיותר מועמדים מתחרים על כל מקום עבודה זמין, אתם יכולים להניח, ובצדק, שהתחרות היא קשה. אם אתם רוצים להתבלט, אתם חייבים ליצור קורות חיים שיהיו ללא רבב.

כדי לעזור לכם, להלן עשרת הדיברות הבלתי מעורערות של כתיבת קורות חיים שיעזרו לכם להגיע לראיון עבודה: להמשיך לקרוא

10 הדיברות להכנת מרקי חורף מפתים

אפשר להכין מרקי חורף חמים וטעימים כמעט מכל מה שנמצא במזווה, במקרר ובשוק האיכרים המקומי. לפעמים אפשר לתת לדמיון שלכם להדריך אתכם במהלך הכנת המרק. כאשר כל מה שאתם צריכים זה להתגבר על הפחד מכישלון.

להלן כמה טיפים להכנת מרק טעים ממש כאילו הייתם אחד השפים של קנור: להמשיך לקרוא

10 הדיברות בעת בחירת דק למרפסת

כשאתם מתכננים לבחור דק למרפסת, כדאי לשקול כמה נושאים מרכזיים כמו תקציב, אור, שמש, לחות, מראה וחוקי בנייה. סוגים אחדים יתאימו לצרכים שלכם, ואחרים לא.

דקים נבנים בדרך כלל מעץ או מחומרים סינטטיים. הדקים הסינטטיים כוללים שלושה סוגים:

–          קומפוזיט דק – חומר שמורכב מתערובת של אבק או נסורת עץ ופולימרים.

–          דק מפי.וי.סי – דק יקר ואיכותי ששומר על המראה והצבע שלו לאורך זמן.

–          דק קומפוזיט מצופה – דק סינטטי שמצופה במעטפת מפלסטיק לצרכי הגנה מפני שריטות, דהייה וכתמים. להמשיך לקרוא

10 הדיברות בעת בחירת דיור מוגן

מציאת הדיור המתאים ליקיריכם, היא אחת ההחלטות החשובות שעליכם לבצע. לכן, אספו את כל הגורמים החשובים שישפיעו על ההחלטה שלכם, בעת סיור בדיור המוגן וקחו בחשבון כמה פרמטרים: להמשיך לקרוא

10 הדיברות בעיצוב חדר אמבטיה

חדר האמבטיה משמש לנו פעמים רבות פשוט כמפלט מפני הלחצים וההתרוצצות בעולם שמחוץ לבית. אמבטיה מלאה במים חמים ובבועות סבון היא מקום נפלא להרגעה ולפינוק.

המגמות האחרונות לעיצוב האמבטיה סובבות סביב הרעיון של הפיכת חדר האמבטיה למקדש מעט, מעין ספא פרטי שמאפשר להתרפק ולשכוח מהחיים הקדחתניים.

הרעיונות החמים והאופנתיים ביותר לעיצוב אמבטיה היום הם: להמשיך לקרוא

10 הדיברות בבחירת מטפל סיעודי להורה

בחירת מטפל סיעודי היא לא החלטה קלה. אבל ברור שכאשר המטפל חי באותו בית יחד עם האדם הסיעודי הדבר מספק גמישות, אמינות ועקביות רבה יותר, לעומת מטפלים שונים שמגיעים לבית מדי יום.

כאשר בוחרים מטפל סיעודי, חשוב לבדוק אם המטפל או המטפלת אכן מתאימים לסעוד את ההורה שלכם ומומלץ לבצע את הפעולות הבאות שיהפכו את התהליך לקל יותר: להמשיך לקרוא